KF Shkodra U17 mund edhe Dinamon, madje me rezultatin e paster 3-0 ne ndeshjen e fundit te fazes se dyte te kampionatit, ate te luajtur paraditen e sotme ne kryeqytet duke u ngjitur njekohesisht ne vendin e dyte te tabeles se klasifikimit.

Fillimisht ka qene Musaraj ai qe ka zhbllokuar shifrat ne minuten e 19-te duke kaluar ne avantazh ekipin shkodran. Por dy minuta me vone do te ishte kapiteni Marçelino Preka qe ka shenuar edhe golin e dyte dhe kesisoj skuadra e drejtuar nga trajneri Rudi Piraniqi ka shkuar ne pushim me avantazhin 2-0.

Ne pjesen e dyte nderkohe do te kishte vend edhe per nje gol te trete qe mban firmen e sulmuesit Albi Shpuza dhe ne kete menyre, me kete triplete shkodranet e kane mbyllur ne fitoren fazen e dyte te kampionatit.

Madje, ata kane perfituar nga fitorja e Vllaznise ndaj Shenkollit dhe per kete arsye jane ngjitur ne vendin e dyte te renditjes me 40 pike te grumbulluara ne 18 ndeshje te luajtura teksa ekipi ka marre 13 fitore, 1 barazim dhe 4 humbje nderkohe qe golaverazhi i tij eshte 36-21.

Ne play-off ky ekip do te ndeshet me skuadren e vendit te trete ne grupin B, pra me “Football Republic” ku padyshim qe objektivi do te jete jo vetem per ta kaluar ate, por per te shkuar deri ne finale.
www.shkodrasport.com