Pas suksesit ne turneun e janarit, Kombetarja Rajonale U13 e Zones se Shkodres, eshte shume prane perseritjes se tij, fitimin e titullit kampion te turneut te perfaqesueseve rajonale qe eshte organizuar kete jave nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Ne ndeshjen e pare ne grup, ajo eshte ndeshur me kombetaren e Zones se Durresit dhe koha e rregullt eshte mbyllur ne barazim pa gola 0-0. Me penallti, djemte e drejtuar nga trajneri Haris Dalipi dhe Elis Legata kane fituar me rezultatin 3-1 duke shkuar ne kete menyre ne finalen e grupit A.

Ne ndeshjen tjeter te ketij grupi, kombetarja e Zones se Lezhes eshte ndeshur me ate te Tiranes dhe ndeshja edhe ketu ka perfunduar ne barazim 0-0 ndersa me penallti lezhjanet kane fituar 4-3 duke siguruar kesisoj daljen ne finale ndaj ekipit te Zones se Shkodres.

Finalja ka dhuruar shume emocione, por djemte shkodrane kane qene me te sakte duke e dominuar ndeshjen. Ata kane shenuar shume shpejt dy gola me ane te futbollisteve Klasi e Muça dhe ndonese lezhjanet kane ngushtuar shifrat me ane te Muçes ne pjesen e dyte serish kane arritur t’ia dalin e te fitojne.

Ne ndeshjen finale, Kombetarja U13 e Zones se Shkodres do te ndeshet me ate te Zones se Fierit dhe padyshim qe do te kerkoje me ngulm fitoren ne menyre qe te shpallet serish kampione./SHKODRA-SPORT.COM/