Vllaznia ka vijuar pasditen e sotme me procesin duke zhvilluar seancen e rradhes dhe ajo qe ka rene ne sy ne kete seance ka qene prania ne te e sulmuesit brazilian Victor Da Silva.

Ai kishte rreth nje muaj qe ishte pushim si rrjedhoje e nje demtimi qe pat pesuar, por tashme çdo gje duket se ka kaluar dhe ai eshte vene ne dispozicion te trajnerit Plori.

Megjithate do te jene ditet e ardhhshme ata qe do te vendosin nese Da Silva do te grumbullohet per sfiden ndaj Partizanit apo jo. Ai ka treguar se eshte nje element shume i rendesishem per Vllaznine, por po ashtu, eshte shume i ndjeshem ndaj demtimeve.

Si rrjedhoje ne keto dy sezone qe ai eshte pjese e kuqebluve kane qene jo te pakta rastet kur ai eshte detyruar te beje “pit-stop”. Megjithate tashme shpresohet shume qe ne kete fund- sezoni, t’i jape ndihmen e duhur skuadres per arritjen e objektivave te saj./SHKODRA-SPORT.COM/