Vllaznia do te luaje pas pak minutash ndaj Elbasanit ne “Elbasan Arena” teksa do te kete nje mundesi te mire per te lene poshte vetes kete kundershtar, por edhe per t’iu afruar dy vendeve te para te cilet kane barazuar kete jave.

Ajo do te kete disa mungesa te rendesishme ne kete ndeshje, por trajneri Brdariç nuk ka dashur te ankohet per ta. Ai ka perzgjedhur tashme edhe 11-shen qe do te hedhe ne fushe nga minuta e pare.

Ne porte do te jete Zogoviç, ndersa katershja e mbrojtjes do te jete e formuar nga Fangaj, Diagne, Bulatoviç dhe Bulatoviç. Para tyre do jene Krymi dhe Heriç, ndersa treshja Kruja, Djurdjevic dhe Latifi do te jene ne mbeshtetje te sulmuesit kryesor- Aralica.

Me kete 11-she, Vllaznia do te kerkoje fitoren ne kete takim shume te rendesishem dhe te vlefshem per javen e 24-te te “Abissnet Superiore”./SHKODRA-SPORT.COM/