Ajo që pritej, ndodhi. Sezoni në La Liga mund të quhet i mbyllur. Lajmi është konfirmuar nga numri një i kampionatit spanjoll, Javier Tebas.

Se si do procedohet akoma nuk është vendosur. Vendimi drastik është marrë për shkak të përshkallëzimit të situatës nga Covid-19. Sot në mëngjes rezultuan pozitiv pesë lojtarë të Valencias.

Fillimisht, u lajmërua për vetën një futbollist, e më pas u konfirmuan rastet e tjera. Kështu , La Liga bëhet i pari kampionat i madh që mbyllet para kohe duke surprizuar të gjithë.

Barcelona ne fakt sot ka kerkuar qe nese kampionati mbyllet ketu, titulli kampion i takon asaj ngaqe mban aktualisht vendin e pare ne renditje.

Kuptohet qe me kete gje nuk do te jete dakord me nje vendim te tille te mundshem dhe prandaj Federata duhet te tregohet shume e kujdesshme ne kete drejtim.