46′ – 48′ Salami tund rrjetën e Mehidrit, Xhaja e anulon golin pasi futbollisti e ka prekur topin me dorë. VAR-i konfirmon vendimin e arbitrit.

46′ Nis pjesa e dytë.

45’+2′ Mbyllet pjesa e parë!

45′ Akordohet 1 minutë shtesë.

43’ Mala gjuan nga distanca drejt portës, Tafas e dërgon topin jashtë. Ka goditje këndi për shkodranët.

30’ Gruda pason për Balajn, ky i fundit fiton duelin me Zhongon dhe gjuan drejt portës, por aty gjen Tafasin i cili bën një pritje të rehatshme.

27’ Hakaj pason në zonë, Lala largon rrezikun.

6’ Salami provon sërish por gjen Mehidrin I cili e dërgon topin mbi traverësë.

5’ Salami merr një top të mirë dhe gjuan drejt portës, Mehidri bën një pritje të mirë. (VIDEO)

4’ Lamçe godet me kokë drejt portës, topi përfundon mbi traversë.

1′ Starton dueli!

FORMACIONET ZYRTARE

KUKËSI: Tafas, Lamçe, Zhongo,Hasaj, Mingo, Duka, Beshiraj, Zenunaj, Salami, Lala, Nikolai

Trajner: Bledar Devolli

VLLAZNIA: Mehidri, Juriç, Gruda, Sala, Çobaj, Boshnjaku, Mala, Hakaj, Stojanoviç, Alivoda Balaj

Trajner: Qatip Osmani