Eshte mbyllur ne barazim pa gola pjesa e pare e ndeshjes ne mes Kukesit dhe Vllaznise qe po luhet ne “Kukes Arena”. Nje 45 minutesh i jisur me mire nga vendasit dhe i mbyllur per shkodranet por pa gjetur rrugen e rrjetes.

KUKËSI 0-0 VLLAZNIA

NGJARJET KRYESORE

45’+2′ Mbyllet pjesa e parë!

45′ Akordohet 1 minutë shtesë.

43’ Mala gjuan nga distanca drejt portës, Tafas e dërgon topin jashtë. Ka goditje këndi për shkodranët.

30’ Gruda pason për Balajn, ky i fundit fiton duelin me Zhongon dhe gjuan drejt portës, por aty gjen Tafasin i cili bën një pritje të rehatshme.

27’ Hakaj pason në zonë, Lala largon rrezikun.

6’ Salami provon sërish por gjen Mehidrin I cili e dërgon topin mbi traverësë.

5’ Salami merr një top të mirë dhe gjuan drejt portës, Mehidri bën një pritje të mirë.

4’ Lamçe godet me kokë drejt portës, topi përfundon mbi traversë.

1′ Starton dueli!