Tirana dhe Dinamon përballen me njëra-tjetrën në derbin e kryeqytetit, por që luhet në Elbasan. Të dyja ekipet kërkojnë vetëm tre pikët për interesat e tyre personale.

Tirana kërkon të vazhdojë marshimin drejt titullit kampion dhe një fitore sot do të niste përgatitjet e festës për titull.

Nga ana tjetër, Dinamo i do këto tre pikë për mbijetesë. Pas fitores së Egnatias dhe Kastriotit, “nëndetësja” duhet të fitojë që të mos distancohet akoma më shumë nga vendi i tetë dhe i shtatë.

REZULTATI LIVE:

TIRANA 0-0 DINAMO