Ndeshja mes Vllaznisë dhe Dinamos është shumë interesante për faktin se përcakton ecurinë e mëtejshme të skuadrave në “Final Four”.

Shkodranët duan të mbrojnë me çdo kusht vendin e dytë ndaj sfida kundër kryeqytetasve, merr një rëndësi të veçantë për ta.

Në anën tjetër, blutë janë të katërtit dhe po ashtu nuk duan të dalin nga zona e katërshes së parë, pasi tashmë kanë shprehur qartë synimet se duan të jenë në garë për titullin dhe Europën në mbyllje të edicionit të rregullt.

LIVE VLLAZNIA-DINAMO 0-0