Mohamed Salah u përfol si objektiv i PSG për të zëvendësuar Lionel Messin, por situata ka ndryshuar. Mendohej se egjiptiani dhe Liverpool ishin larg rinovimit.

Tani mediat në Britaninë e Madhe raportojnë se Salah ka arritur akordin me “The Reds”, ndërkohë zbulohen edhe detajet e kontratës.

Sulmuesi do të nënshkruajë për 3 vite, me opsion edhe për një sezon të katërt. Paga e Salah do të kapë shifrën e 400 mijë sterlinave në javë.