Me të vërtetë një ditë që do të mbahet mend gjatë në kujtesën e publikut. Për herë të parë në histori, Bajer Leverkusen shpallet kampioni i Gjermanisë, dhe më në fund, thyen dominimin 10-vjeçarë të Bajern Mynihut.

Një moment i madh për “aspirinat”, një moment i madh për Çabi Alonson, një moment i madh për Granit Xhakën.

Ku ka më bukur se sa të fitosh titullin me një triumf 5-0. Lumi i tifozëve duke hyrë në fushë në momentin e shënimit të golit të fundit tregon se sa shumë e ëndërronin këtë ditë.

BAJER LEVERKUSEN-VERDER BREMEN 5-0

24′ Bonifejs, 60′ Xhaka, 68′,83,90 Virtz

https://streamin.me/v/b7e2ac06