Mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla, gjeti rrugën e rrjetës në Ligën e Europës, në duelin ndaj Real Sosiedadit, ku Roma triumfoi me rezultatin 2-0.

Shqiptari u hodh në fushë në pjesën e dytë, teksa shënoi për Romën në minutën e 87-të, duke vulosur triumfin e kryeqytetasve.

Në fund të duelit shqiptar u zgjodh lojtari më i vlerësuar i ndeshjes nga faqja e specializuar e statistikave “Sofa Score”. Kumbullës iu vendos nota 7.5, teksa regjistroi 16 nga 19 pasime të sakta, si dhe fitoi 6 nga 9 duelet me kundërshtarët.

Ne kete menyre perpos periudhes se veshtire, per mbrojtesin shkodran ka edhe momente te mira dhe te shpresojme qe pas ketij te fundit, te kete edhe shume te tjere ne te ardhmen.