Diten e sotme eshte mbyllur me sukses nje tjeter kurs i organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit per licensimin e trajnereve. Kursi i rradhes ka qene ai “UEFA A” ne te cilin kane marre nje numer i madh trajneresh.

Ne mes te diplomuarve kane qene edhe tre shkodrane. Behet fjale per zevendestrajnerin e Vllaznise Ergi Borshi, per trajnerin e portiereve te kombetares shqiptare te femrave Elis Legata dhe per zevendestrajnerin e Terbunit Donaldo Lari.

Bashke me ta eshte diplomuar edhe ish- futbollisti i Vllaznise Ditmar Bicaj, qe siç kemi bere te ditur tashme ka marre drejtimin e skuadres te kategorise se pare- Burrelit.

Pas perfundimit te kursit UEFA A, do te nise nje tjeter. Federata Shqiptare e Futbollit ka planifikuar zhvillimin e kursit per licensen “UEFA C” gjate muajit qershor ne qytetin e Shkodres dhe ne te do te rregjistrohen trajneret e Veriut./www.shkodrasport.com/