Trajneri i Realit të Madridit, Karlo Ançeloti duket se e ka ndarë formacionin sa i përket emrave që do të zbresin në fushë. Çështja mbetet te rreshtimi në fushë. Plani A është i qartë, por me sa duket se fundmi, trajneri italian ka aktivizuar planin B:

qendra e fushës do të jetë Kamavinga-KrosValverde-Bellingam. Një “poker” me talent të padiskutueshëm individual, por pak i kolauduar në tërësi. Me një rreshtim të tillë, jo me një mesfushë në formë rombi Reali ka luajtur vetëm në gjashtë ndeshje gjatë gjithë sezonit, edhe pse dy ishin barazimi kundër Sitit. Gjashtë përballje me dritëhijet e veta.

Tçuameni ka luajtur në qendër dhe kur Kamavinga e ka zëvendësuar, vetëm gjysmë duzine herë ka luajtur me “musketierët” që do ta shoqërojnë në finale.

Një test pjekurie. Dhe një provim personal për francezin në mungesë të kolegut të tij në kombëtare Orelië Tçuameni. Sepse Eduardo rrallëherë do të ketë një mundësi më të mirë për të treguar se mund të luajë përpara bashkëkombësit e tij.