Gajtë mbrëmjes së djeshme profili i Leo Messit në Instagram është zhdukur në mënyrë të mistershme për të paktën 40 minuta: Zero postime, asnjë ndjekës, nuk gjendet asnjë person me këtë emër.  

Profili është riktheyr në rrjet pas thuajse një ore dhe rrjeti i njohur social ka nisur menjëherë hemtim për të verifikuar se përse ndodhi ky gabim teknik, shkruan Corriere Dello Sport”.

Por kaq ka mjaftuar që të shpërthejnë njerëzit në rrjetet sociale, ku nuk mungon as ironia: “Shkatarët e mundshëm janë tre: Cristiano Ronaldo, Florentino Perez ose Jose Mourinho”. Ndërda një tjetër shkruan: “CR7, hakeri më i mirë i vitit”.

Tani situata është rikthyer në normalitet. Leo Mesi ka rifituar 152 milionë ndjekësit e tij dhe mund të sfidojë Ronaldon edhe në rrjetet sociale.