Sipas “Corriere dello Sport”, Milan është këmbëngulës për dy lojtarët e Chelsea.

Kampionët e italisë kërkojnë përforcimë në vijën e sulmit gjatë merkatos së janarit dhe dy emra nga blutë e Londrës janë në horizontin e tyre.

Armando Broja është një transferim më i lehtë për Milanin pasi Chelsea mund të jetë i hapur edhe për një huazim afatgjatë.

Për bomberin shqiptar do të ishte një transferim i përkryer, pasi hapësirat mund të ishin më të mëdha për të luajtur, me Giroud dhe Ibrahimovic të cilët janë të mëdhenjë në moshë dhe nuk premtojnë aktivizim edhe për shumë kohë.