Një tjetër klub i Premier Ligës mund të përfundojë në duart e arabëve. Bëhet fjalë për bardhezinjtë e Njukastëllit. Presidenti Mishel Eshli, ka kohë që po negocion shitjen e skuadrës te një kompani arabe, që kryhesohet nga Momahed Bin Salman.

Mediat italiane dhe britanike raportojnë se kjo marrëveshje, me shumë gjasa do të mbyllet me sukses, teksa hapi i parë i arabëve do të jenë ndryshimet në stol, me Masimiliano Allegrin që do të ulej në vend të Stive Brus.

Një skenar i bujshëm ky që po qarkullon së fundmi me Alegrin, i cili aktualisht është i papunë, që pas largimit nga Juventus, në vitin 2019.

Tjetër lajm interesant rreth kësaj situate, është se sulmuesi i Interit, Mauro Ikardi pritet të jetë përforcimi i parë i Njukastëllit, në momentin që klubi do të kalojë në pronësinë e arabëve, të cilët do të synojnë ta ngjisin klubin në nivele të larta.