Specialisti i njohur i futbollit Shkelqim Muça ka bere analizen e ndeshjeve te javes se 5-te te “Abissnet Superiore” duke u ndalur tek secila prej tyre.

Ne emisionin “Rubrika Sportive” ne RTSH, Muça eshte ndalur edhe tek ndeshja e luajtur ne stadiumin “Loro Boriçi” te Shkodres ne mes Vllaznise dhe Kastriotit teksa ka kritikuar lojen e kuqebluve pavaresisht fitores qe ato kane arritur te marrin.

“Goli i shpejtë i Vllaznisë që të administrojë lojën dhe jo të luante futboll. Kastrioti bëri më shumë, por është i varfër në sulm.

Vllaznia mendoj se bëri një ndeshje jo të mirë. Bëri shumë për të administruar rezultatin, por jo për të mbyllur ndeshjen”.

Ne fakt edhe Muça ashtu si gjithe specialistet e tjere, presin me shume nga Vllaznia e cila eshte ndertuar per te qene pretendente dhe prandaj kane edhe kritika per menyren si po luan./SHKODRA-SPORT.COM/