Ekzistojnë shumë figura në futboll që fansat urrejnë për shkak të polemikave të krijuara në fushë dhe jashtë saj me sjelljet e tyre.

Ata mund të jenë pjesë e një skuadreje rivale, mund të kenë bërë ndonjë gjë kontraverse në jetën e tyre personale, ose thjesht i urreni pa ndonjë arsye të forte.

Por kush janë njerëzit më të urryer të këtij sporti? Faqja “FourFourTwo” ka vendosur të publikojë listën me 30 njerëzit më të urryer në futboll.

Alex FergusonMike Dean

Joe Kinnear

Silvio Berlusconi

Dennis Wise

Roman Abramovich

Kevin Muscat

Richard Scudamore

Graeme Souness

Andoni Goikoetxea

Paolo Di Canio

Ashley Cole 18.Diego Costa

Mike Ashley

Luis Suarez

Ken Bates

Joey Barton

Diego Maradona

Karl Oyston

Bernard Tapie

John Terry

Pete Winkelman

El Hadji Diouf

Luciano Moggi

Cristiano Ronaldo

Richard Keys

Michel Platini

Harald Schumacher

Jose Mourinho

Sepp Blatter