ava e 24-t e Kategorisë Superiore kishte rezultate mjaft interesante, me renditjen që pësoi disa lëvizje të rëndësishme sidomos në fundin e saj. Rezultate të cilat erdhën nga paraqitja e mirë e disa lojtarëve, të cilët ranë në sy me provën që dhuruan.

Në formacionin ideal të përzgjedhur nga “Panorama Sport”, bie në sy prania me shumë emra të futbollistëve të Dinamos që kthyen klubin të fitorja, por edhe nga Teuta, që mori një rezultat po aq të të rëndësishëm këtë javë.

Megjithate nuk mund te mungonte edhe nje futbollist i Vllaznise, pikerisht njeriu qe mbajti shiritin e kapitenit ne ndeshjen ndaj Kukesit, Ardit Krymi.

Te tjeret qe jane perzgjedhur ne formacionin me te mire te javes jane: Tafas (Kukesi), Siljanovski (Dinamo), Qaqi (Teuta), Demiri (Dinamo), Toli (Tirana), A. Marku (Partizani), Mihana (Dinamo), Daci (Teuta), Guindo (Laçi) dhe Kaina (Kastrioti)