Java e 24-te e “Abissnet Superiore” eshte lene pas tashme dhe te gjithe ekipet kane filluar te bejne analizet e tyre, per te pare gjerat qe kane funksionuar dhe ato jo. E njejta gje ndodh edhe me specialistet e futbollistet qe me analizat e tyre duan ta percaktojne me te miret e javes.

Dhe tradita e javes ka vazhduar serish tek “Oversport” ku specialisti i futbollit Andi Lila ka zgjedhur edhe formacionin me te mire te javes, ne te cilin ka patur vend edhe per nje futbollist te Vllaznise, skuadres qe mori nje barazim 1-1 me vlere ndaj Teutes ne transferte. Behet fjale per Darko Bulatoviç.

Perpos tij pjese e ketij formacioni te me te mireve eshte edhe portieri i Tiranes Bekaj, ndersa ne mbrojtje perveç Bulatoviç ka vend edhe per Hadrojn e Partizanit dhe Ebert te Kukesit.

Ne katershen e mesfushes jane perfshire Matondo i Partizanit, Mehmeti I Erzenit, Loran i Bylisit dhe Kallaku i Teutes, ndersa treshja e sulmit te me te mireve te kesaj jave perbehet nga Rashiti i Kukesit su dge Jasa e Dwuamena te Egnatias.

Nderkohe si trajneri i javes me te drejte eshte zgjedhur ai i Partizanit Kolela pikerisht per fitoren e arritur ne derbin ndaj Tiranes./SHKODRA-SPORT.COM/