Barcelona ka shënuar fitore si mysafir ndaj PSG-së me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Osumane Dembele dhe Vitinha shënuan golat për parisienët, ndërsa Raphinha shënoi dy herë, ndërsa Andres Christensen.

Lojtari më i mirë në fushë sipas SofaScore ishte braziliani Raphinha me notën 8.9.Pas tij u vlerësuan Robert Lewandowski (7.5) dhe Lamine Yamal e Ilkay Gundogan me 7.4.

Te PSG më i miri ishte Vitinha që u vlerësua me notën 8.5, ndërsa më i dobëti në fushë nga të dy skuadrat ishte Gio Donnarumma me notën 6.2.
Notat e lojtarëve të PSG-së dhe Barcelonës/Telegrafi/