Kur sillesh Rrugeve te atdheut dhe te del perpara ekipi i K.F. Vllaznia…Per ironi te fatit, presidenti “legjendar” i FSHF u zgjodh per here te pare me 2002, me mbeshtetjen direkte te presidentit te Vllaznise, te ndjerit Myftar Çela.

Nderkohe Vllaznia ishte ende kampione ne fuqi kur Duka mori mandatin e pare. Ne fakt ky eshte kampionati i fundit qe Vllaznia ka fituar. Nje vit me pas me 2003, njeriu qe e beri Duken president u vra ne Tuz te Malit te Zi.

Nga ajo kohe Vllaznia, jo vetem nuk u shpall me kampion i Shqiperise, por perfundoi dhe ne kategorine e pare.

Per here te pare ne historine e saj, Vllaznia ka qendruar 20 vite pa fituar kampionatin.
Kur pashe presidentin aktual te Vllaznise, qe te votonte ne rresht si te tjeret Sulltan Duken per mandatin e gjashte, krijova bindejn se ne Shkoder nuk duan ta kuptojne, se sa te jete president i FSHF-se Armado Duka, Vllaznia nuk shpallet kampion.