“Klasikja” e futbollit shqiptar mes Vllaznisë dhe Tiranës pritet të ndezë stadiumin “Loro Boriçi”, teksa në Shkodër premtuan festë.

Ajo nisi në një mënyrë tejet simbolike, me fëmijët maskotë të cilët mbanin në dorë pëllumbat e “paqes” dhe i lëshuan në qiell.

Ata mbanin në këmbë shirita kuqeblu, të cilët fluturuan rreth stadiumit “Loro Boriçi”.