PSG nuk e ka në plane sulmuesin italian Mauro Icardi, për shkak të formës sportive dhe problemeve të shpeshta me partneren e tij, Ëanda Nara.

Kampionët e Francës kanë nisur të lëvizin dhe kanë piketuar për sulmin Marcus Rashford, i cili ka edhe një vit kontratë me Manchester United.

Gjatë javës së shkuar drejtuesit e PSG kanë pasur një takim me vëllain e sulmuesit, i cili është edhe menaxheri i tij.

Priten zhvillime gjatë këtyre ditëve.