Vllaznia ka dorezuar para pak ditesh ne UEFA listen zyrtare te lojtareve me te cilat do te luaje ne edicionin e ri te “UEFA Women Champions League” dhe diten e sotme ka qene vete institucioni i futbollit europian qe e ka publikuar kete liste.

Ajo qe bie ne sy ne kete liste prej 25 lojtaresh dhe qe drejtohet nga trajneri Nikolin Leka, eshte edhe numri i konsiderueshem i blerjeve qe presidenti Lazer Matija ka bere kete sezon. Madje, nga sa behet e ditur, diten e neserme pikerisht para nisjes se ekipit drejt Malit te Zi ku do te zhvillohen edhe ndeshjet e Kupave te Europes per grupin 10, ekipi shkodran do te prezantoje edhe blerjet e reja.

Me poshte keni listen e federimit te Vllaznise per sezonin 2022-2023:

Portiere:

1. Ardiola Raxhimi

12. Viona Rexhepi

33. Megan Lee Mc Clure

Mbrojtese:

2. Suzane Vuksani

3. Arbenita Curraj

6. Sara Maliqi

16. Lucije Gjini

19. Matilda Gjergji

20. Alketa Vruçaj

24. Maja Šaranović

26. Alexus Nychole Knox

Mesfushore:

8. Meghan Lee Cavanaugh

13. Arlinda Piranej

14. Ezmiralda Franja

15. Gresa Berisha

17. Edona Kryeziu

18. Klaudia Borci

21. Arlinda Kodra

27. Marinela Ndoci

Sulmuese:

7. Jehona Shala

9. Tarah Lynn Patterson

10. Rrezona Ramadani

11. Megi Doçi

30. Kelly Nicole Giddes

31. Donjeta Halilaj

Trajner:
Nikolin Leka