Telenovela rreth Kylian Mbappe dhe vendimit të tij për klubin ku do të luajë sezonin e ardhshëm ende nuk ka përfunduar. Paris Saint-Germain shpreson të mbajë yllin e tyre më të madh duke ofruar një kontratë të madhe, por dëshira e madhe e Mbappes thuhet se është të shkojë te Real Madridi dhe te hedhe ate hapin e fundit cilesor.

Mbappe aktualisht fiton 70 milionë euro në vit te PSG dhe Los Blancos nuk e kanë ndërmend t’i japin atij kaq shumë para. Drejtuesit e Realit janë gati t’i japin Mbappes “vetëm” 15 milionë euro në vit dhe për ta fituar, janë të gatshëm t’i japin një bonus prej 60 milionë eurosh për nënshkrimin e tij, si dhe një privilegj që asnjë nga lojtarët e tyre nuk e ka.

Mbretërit janë të njohur për ruajtjen e të gjitha të drejtave të autorit për të përdorur personazhin, por ata do të bëjnë një përjashtim në rastin e Mbappe. Domethënë, Reali është i gatshëm t’i japë Mbappes deri në 60 për qind të të drejtave të autorit për përdorimin e imazhit, që do t’i sillte atij fitime prej dhjetëra miliona eurove në vit.

Sipas mediave spanjolle, Mbappe ka premtuar se do të japë një përgjigje përfundimtare deri në fund të shkurtit nëse do të bëhet lojtar i ri i Realit nga 1 korriku./telesport/