Ndeshjet e javës së 25-të të Kategorisë Superiore, kanë bërë që të ketë luftë të hapur tashmë në çdo pozicion në renditje, përfshirë edhe kreun ku Egnatia deri diku dukej e pakapshme nga ndjekësit.

Ndalesa e rrogozhinasve në ndeshjen e të dielës dhe fitorja e sotme e Vllaznisë ndaj Dinamos, ka bërë që kuqeblutë të shkojnë në vendin e dytë, vetëm 6 pikë larg skuadrës së Edlir Tetovës. Njëkohesisht jane +3 nga Partizani i vendit te trete dhe +8 nga Tirana e vendit te katert.

Ndërkohë, Dinamo është barazuar me pikë nga Tirana e cila u ndal në shifrat 1-1 nga Laçi, që është gjithashtu pretendent për një vend në katërshe, ashtu si Skënderbeu, duke bërë më entuziazmuese javët e mbetura në kampionat.


JAVA 25 / REZULTATET


E DIEL (25.02.2024)

EGNATIA 0-0 TEUTA

KUKËSI 1-2 ERZENI

SKËNDERBEU 1-0 PARTIZANI


E HËNË (26.02.2024)

DINAMO 0–1 VLLAZNIA

TIRANA 1–1 LAÇI