Ditën e nesërme në Ligën e Parë në Kosovë në orën 13:00 do të luhet një ndeshje shumë interesante, sikurse është ajo mes Vushtrrisë dhe Vëllazënimit. Në këtë takim do të ketë vëshgues special nga UEFA.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi në një postim në rrjetin social “Facebook”. Gjithashtu klubi ka bërë një thirrje edhe për të gjithë tifozët që të jenë të pranishëm në stadium, duke e përkrahur skuadrë, duke u shpallur edhe kampion të vjeshtës.

Siç dihet, Vushtrria drejtohet nga trajneri shkodran Samuel Nikaj dhe ky ekip aktualisht kryeson renditjen e kampionatit te kategorise se pare ne Kosove.

Ndeshja e neserme ndaj Vellaznimit te Gjakoves konsiderohet shume e rendesishme sepse te dy ekipet jane pretendente por vendasit jane favorite per te fituar nga po kalojne nje forme shume te mire sportive