Bylis dhe Erzeni do të sfidojnë njëra-tjetrën në sfidën e javës së 24-të. Në “Adush Muça” kërkohen vetëm 3 pikët, të cilat janë shumë të vlefshme për objetivat e dy ekipeve. Kjo përballje do të startojë duke nisur që nga ora 13:00.

Të dyja skuadrat mnë këtë sfidë përballë njëra-tjetrës vijnë me plot mungesa. Naxhi Shensoi do të vuajë mungesat e Damçevskit që është i pezulluar për shkak kartonës. Teksa të dëmtuar janë dy sulmuesit, Beji dhe Soza. Në këto takim Loran është i gatshëm për Shensoin.

Edhe nga krahu tjetër mungesat janë të shumta. Kapllani i bën llogaritë pa Krasniqin, Sadikin dhe Leao që janë të dëmtuar dhe riaftësimi i tyre nuk është arritur ende. Për shkak kartonësh do të mungojë Ilirid Ademi, teksa në dyshim mbetet aktivizimi i Kadriut, i cili ka pasur probleme fizike ditët e fundit.

Formacionet e mundshme:

Bylisi: Teqja, Trumçi, Adili, Janku, Zguro, Maçolli, Ruçi, Eskuerdinja, Santos, Kaçorri, Lajthia. Trajner: Naxhi Shensoi

Erzeni: Xhika, Kovaçi (Osmanllari), Enk, Iljazi, Peposhi, Mehmeti, Kriviçiç, Alan, Kahrimanovic, Asani, Nonato. Trajner: Xhevahir Kapllani.