Në Shqipëri aktualisht po vuajnë për tifozllëk në shkallët e stadiumeve.

Por në fakt, klubet tona por edhe tifozëritë e tyre duhet të marrin shembull jo shumë larg, por në Kosovë.

Mjafton të shohim videon e mëposhtme për të kuptuar këtë mbështetje të mrekullueshme që tifozët e Gjakovës i bëjnë skuadrës së tyre- Vëllaznimit.

Ka ndodhur në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Kosovës kur kjo skuadër luajti ndaj ekipit të Drenicës.

Videoja është bërë nga Radio Gjakova. Një atmosferë e jashtëzakonshme e grupimeve të tifozëve “KZJ” dhe “127”.

MGYW3119