Torino thuhet se është kapur duke spiunuar në një seancë stërvitore të Romës përpara se dy skuadrat të përballen sonte në Serie A.

Roma do të presë Torinon në Stadio Olimpico, me skuadrën e Daniele De Rossit që ka shansin t’i afrohet Atalantas në vetëm dy pikë nëse mund të sigurojë një fitore.

Megjithatë, përgatitjet e tyre mund të jenë ndërprerë nga kundërshtarët e tyre pasi anëtari i stafit të Torinos, Michele Orecchio u pa duke u fshehur dhe duke mbajtur shënime në terrenin stërvitor të Romës gjatë fundjavës, sipas Corriere dello Sport.

Torino thuhet se ka spiunuar stërvitjen e Romës përpara takimit të ligës. Orecchio u kap gjatë një kontrolli rutinë nga sigurimi, pasi u duk se ishte dërguar nga trajneri i Torinos, Ivan Juric për të mbledhur informacione se si Roma mund t’i qasej ndeshjes së sotme.

Është e paqartë për sa kohë ai ishte në terrenin stërvitor të Romës ose sa informacione taktike mundi të mblidhte.

Por, kjo nuk është hera e parë që Orecchio e bën këtë përpara një ndeshjeje kundër Romës.
Torino, e cila menaxhohet nga Ivan Juric (në foto), kishte një anëtar të stafit në terrenin stërvitor të Romës duke mbajtur shënime

Prillin e kaluar, Orecchio u gjet me pajisje regjistrimi nga ndihmësi i Jose Mourinhos, Nuno Santos, në objektin stërvitor të Romës.
Edhe një herë, Orecchio dukej se ishte vendosur për të parë më herët se si mund të rreshtoheshin lojtarët e Mourinhos për ndeshjen.

Misioni i tij i spiunazhit përfundimisht rezultoi i pasuksesshëm pasi ai u kap në flagrancë dhe Torino humbi 1-0 nga Roma, me Paulo Dybalan që shënoi golin e vetëm të lojës. /Telegrafi/