Spezia mund Interin dhe befason te gjithe! Nje gol i Nzola i jep fitoren ekipin vendas qe nuk fitonte brenda fushe prej 6 muajsh. Nje sukses i paimagjinueshem teksa Interi ka goditur 26 here drejt portes se tyre dhe ka shenuar vetem nga pika e bardhe me ane te Lukaku. Kujtojme qe ne pjesen e pare Lautaro gaboi penallti pasi portieri Dragowski ia priti. Ne gol edhe Daniel Maldini, djali i Paolo Maldinit. Por, penalltia e shkaktuar nga Dumfries (qe ekishte fituar per Interin) vulosi gjithcka…

Pjesa e pare – Interi ka zbritur sonte ne fushe per sfiden e kampionatit teksa perballe ka Spezian ne fushen e ketyre te fundit. Per shkak se ne mesjave luan ne Champions League, ndeshjen e kthimit ndaj Portos, skuadra e Inzaghit luan te premten ne mbremje. Ndeshje e nisur duke dominuar per zikalterit por menjehere episodi i pare ka pare nje protagonist dhe ai eshte portieri i Spezias Dragowski.

Nje penallti e akorduar me VAR per nderhyrje mes kembes dhe topit ndaj D’Ambrosio ka bere qe Lautaro Martinez te prezantohet nga pika e bardhe e penalltise por portieri polak i kupton krahun dhe hidhet ne te majten e tij duke devijuar ne goditje kendi.

Por, ka nje episod qe eshte shfaqur te DAZN gjate pushimit. Ne fakt, sipas pamjeve, ishte Lukaku i perzgjedhuri per ta gjuajtur 11-te metershin dhe ne fakt ai ska gabuar asnje ne karriere. Belgu i kthehet stolit dhe trajnerit duke bere me dore qe po e gjuan Lautaro dhe se ka vendosur argjentinasi keshtu…

Nje episod qe mund te krijoje polemika duke qene se Lautaro ka gabuar shume te tilla ne karriere dhe se gaboi edhe kete here…. Nga 17 te goditura, Lautaro ne fakt ka gabuar 11-te! Nderkohe Lukaku nga 16 te goditura ka shenuar 16-te…

Pjesa e dyte ka nisur me ritme te njejta ne Spezia-Inter me zikalterit qe kane shenuar por eshte anuluar per pozicion jasshte loje. Interi ka ndertuar por goditja e pare ne porten e Interit ka qene fatale dhe goli i Spezias ka ardhur me djalin e legjendes se Milanit, Paolo Maldini! Ne fakt, Daniel, qe i kishte shenuar edhe Milanit dhe qe eshte ne huazim nga kuqezinjte te Spezia, ka shenuar nje gol te bukur duke ndeshkuar Interin…

Pjesa e pare – Interi ka zbritur sonte ne fushe per sfiden e kampionatit teksa perballe ka Spezian ne fushen e ketyre te fundit. Per shkak se ne mesjave luan ne Champions League, ndeshjen e kthimit ndaj Portos, skuadra e Inzaghit luan te premten ne mbremje. Ndeshje e nisur duke dominuar per zikalterit por menjehere episodi i pare ka pare nje protagonist dhe ai eshte portieri i Spezias Dragowski.

Nje penallti e akorduar me VAR per nderhyrje mes kembes dhe topit ndaj D’Ambrosio ka bere qe Lautaro Martinez te prezantohet nga pika e bardhe e penalltise por portieri polak i kupton krahun dhe hidhet ne te majten e tij duke devijuar ne goditje kendi.

Por, ka nje episod qe eshte shfaqur te DAZN gjate pushimit. Ne fakt, sipas pamjeve, ishte Lukaku i perzgjedhuri per ta gjuajtur 11-te metershin dhe ne fakt ai ska gabuar asnje ne karriere. Belgu i kthehet stolit dhe trajnerit duke bere me dore qe po e gjuan Lautaro dhe se ka vendosur argjentinasi keshtu…

Nje episod qe mund te krijoje polemika duke qene se Lautaro ka gabuar shume te tilla ne karriere dhe se gaboi edhe kete here…. Nga 17 te goditura, Lautaro ne fakt ka gabuar 11-te! Nderkohe Lukaku nga 16 te goditura ka shenuar 16-te…