Java e 19-të e Kategorisë së Parë zhvillohet në kushtet kur të gjitha skuadrat janë në ‘fije të perit’. Si ato të kreut teksa luhet për dy bileta Superiorjeje ashtu dhe në pjesën e poshtme ndërsa 4 të fundit largohen automatikisht nga kjo kategori.

Në krye e gjithë beteja duket se përfshin Flamurtarin, Dinamon dhe Skënderbeun. Vlonjatët në provën e forcen në Pukë korçarët për një sfidë shtëpiake me Tomorin surpizues ndërsa blutë do përballen të dielën me Apoloninë.

Në fund, skuadrat e rrezikuara janë të shumta. Për Besëlidhjen, Lushnjën, Turbinën dhe Orikun hapat fals janë mollë e ndaluar.


Java e 19-të/ Të shtunën 13:00

Besa- Turbina

Oriku- Besëlidhja

Burreli- Luzi 2008

Lushnja- Korabi

Skënderbeu- Tomori

Tërbuni- Flamurtari


Të dielën 13:00

Dinamo- Apolonia