Pas Kupes se Federates, kete fundjave do te nisin edhe kampionatet kombetare te volejbollit, si per meshkuj ashtu edhe per femra teksa do te luhen ndeshjet e javes se pare te tyre.

Dy ekipet e Vllaznise sipas kalendarit te percaktuar tashme, do t’i luajne ndeshjet e para ne transferten e Korçes ndaj ekipeve respektive te Skenderbeut. Te dy takimet do te luhen pasditen e se shtunes ne pallatin e sportit te qytetit juglindor.

Te paret do te zbresin ne parket ekipet e meshkujve me sfiden qe do te nise ne oren 15:00. Vllaznia e drejtuar nga trajneri Artan Kalaja sigurisht qe do te tentoje fitoren per ta nisur mbare kampionatin.

Nderkohe ne oren 17:00 do te nise ndeshja e femrave ne mes Skenderbeut vendas dhe Vllaznise. Kjo e fundit qe sivjet drejtohet nga Nora Deda do te tentoje te beje me te miren, por do ta kete te veshtire ndaj nje kundershtari qe eshte forcuar me lojtare cilesore dhe ka shume pretendime edhe ne sezonin e ri.

Kujtojme qe ne baze te kontigjenteve qe kane ne dispozicion dy ekipet e Vllaznise objektiv te tyre kane vetem renditjen ne katershen e pare./SHKODRA-SPORT.COM/