Nese degjojme dhe lexojme opinionet e tifozeve shkodrane ne rrjetet sociale, shpeshhere hasim ne pakenaqesi te madhe, per nivelin e njeri apo tjetrit lojtar. Duke filluar nga porta, e duke vijuar kryesisht me dyshen e qendres se mbrojtjes, apo dhe ndonje lojtar tjeter te repartit te mesfushes.

Por ne fakt, shifrat jane kokeforte. Pas 25 javesh kampionat, Vllaznia ze vendin e pare ne mes 10 skuadrave te Superiores per numrin me te paket te golave te pesuar! Vetem 23!

Nje tregues ky qe tregon se skuadra shkodrane po funksionon perfekt ne lojen mbrojtese dhe si rrjedhoje ka nje numer te tille te ulet te golave te pesuar, çka njekohesisht eshte nje garanci edhe per vazhdimesine.

Ne boten e futbollit ka nje shprehje te bukur: “Me nje mbrojtje te mire fiton kampionatin, me nje sulm te mire fiton nje ndeshje”. Mbase mund te ndodhe edhe keshtu dhe deshira e te gjithe shkodraneve eshte qe kjo te realizohet, megjithate ka edhe shume ndeshje deri ne fund te kampionatit dhe e rendesishme eshte te vazhdoje kjo ecuri./SHKODRA-SPORT.COM/