Vetem nje vit ne Tetove, por sulmuesi shkodran Sindrit Guri duket se po largohet me respektin me te madh per kete qytet, njerezit e tij, por edhe te gjithe pjestaret e Shkendise me te cilet ka bashkepunuar.

Pas klubit te njohur qe beri te ditur nderprerjen e bashkepunimit me lojtarin, ka qene edhe vete ky i fundit qe permes falenderimeve ka bere te ditur se i ka dhene lamtumiren kesaj skuadre.

“Faleminderit @fcshkendija . Faleminderit per pritjen dhe respektin qe me keni dhen. Faleminderit kryesis se klubit qe me keni mbeshtet dhe besu ne cdo moment. Faleminderit te dy stafet e trajnereve qe kam kalu. Faleminderit te gjith lojtaret qe kam lujt dhe stervit.

Faleminderit te gjithe tifozeve qe me kan mbeshtet ne momente te mira dhe ato te veshtira mbi te gjitha ballistet1992 . Ishte nje vit i shkurter por intensiv. Jam krenar qe kam perfaqsu kto ngjyra dhe qytetin e Tetoves. Gjithmon me ty fc shkendija”