Erzeni dhe Teuta kanë zhvilluar ndeshjen e tyre të parë në Kupën e Shqipërisë.

Derbi është mbyllur në shifrat 1-1, teksa rolin e protagonizimit e ka marrë Kapllani. Një gol të bukur do të realizonte në minutën e 80 për të kaluar në avantazh Erzenin.

Ndërkohë vetëm pesë minuta më vonë, ishte po i njëjti lojtar që vendosi ekuilibrin, i cili zgjati deri në fund të takimit.

Pas një goditje këndi te Teuta, topi do të devijohej nga Kapllani që ishte tërësisht i pafat, për ta mbyllur ndeshjen në 1-1.

ERZENI-TEUTA 1-1
81′ Kapllani / 85′ (ag) Kapllani