Egnatia dhe Vllaznia do të përplasin “brirët” në orën 15:00 në ndeshjen e vlefshme për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Rrogozhinasit janë kampionët në fuqi të këtij trofeu por dhe rrogozhinasit do të japin maksimumin për të hedhur një hap të sigurt në ndeshjen e dytë.

Trajnerët Tetova dhe Osmani kanë publikuar formacionet zyrtare.

FORMACIONET ZYRTARE

EGNATIA: Sherri, Fangaj, Malota, Dylis, Ndreca, Aleksi, Fernando, Zejnullai, Spahiu, Montenegro, Ibrahimoglu

Trajneri: Edlir Tetova

VLLAZNIA: Qarri, Sala, Stojanoviç, Juriç, Hakaj, Krymi, Alivoda, Boshnjaku, Mala, Balaj, Gruda

Trajneri: Qatip Osmani