Vllaznia e futbollit te femrave nuk ndalet ne merkato. Ditet e fundit mesohet se presidenti Lazer Matija ka arritur akordin me nje tjeter futbolliste amerikane. Behet fjale per Meghan Cavanaugh. 24 vjeçarja luan ne rolin e mesfushores se avancuar dhe pritet te jete nje element i rendesishem per ekipin shkodran, fillimisht ne ndeshjen e Champions League dhe me pas edhe per sezonin e ri te futbollit shqiptar.

Por kuptohet qe e gjithe vemendja per momentin eshte e perqendruar tek sfida e dates 21 gusht ndaj fitueses se çiftit Breznica (Mali i Zi)- Spartak Myjava (Sllovaki), e cila do te percaktoje edhe skuadren qe do te kualifikohet ne mes 32 me te mirave te Europes per kete kompeticion te rendesishem.

Pikerisht per kete arsye, drejtuesit kuqeblu nuk jane ndalur dhe kane marre nje tjeter lojtare. Meghan Cavanaugh pritet te jete nje element cilesor me shume ne dispozicion te trajnerit Leka per ndeshjet e ardhshme.

Diten e djeshme nderkohe, Vllaznia zhvilloi nje ndeshje miqesore ne Prishtine ndaj ekipit kampion te Kosoves, Ep Com Hajvalia te cilen e fitoi me rezultatin 1-0, me golin e shenuar nga e zakonshmja Megi Doçi.

Ne kete ndeshje ka luajtur edhe lojtarja e ofruar se fundi, Meghan Cavanaugh, e cila ka demostruar nje forme te mire dhe pritet te jete nje pike e forte e Vllaznise, megjithate kete gje do ta tregoje me se miri fusha e lojes./SHKODRA-SPORT.COM/