Pas miqesores me ekipin Vllaznia U19, ekipi i Veleçikut do te zhvilloje sot nje tjeter perballje qe do t’i sherbeje stafit teknik per te pare gjendjen e lojtareve ne kete periudhe pergatitore.

Koplikasit do te ndeshen pasditen e sotme me kryesuese e kampionatit te kategorise se pare ne grupin A, Kastriotin e Krujes dhe ndeshja do te luhet ne kompleksin e ekipeve kombetare ne Kamez.

Kuptohet qe kjo miqesore do te shfrytezohet si duhet nga ana e trajnerit Duli per te ndryshuar disa gjera ne skuader ne prag te nisjes se ndeshjeve zyrtare.

Por nga ana tjeter, nisur edhe nga maredheniet e mira ne mes dy ekipeve, pritet qe sot te kete edhe bisedime ne mes drejtuesve te dy ekipeve, per mundesine e huazimit te ndonje futbollisti te Kastriotit tek Veleçiku.

Ky i fundit e ka mese te nevojshme perforcimin me ndonje lojtar cilesor pasi pozitat ne renditje per te nuk jane aspak te mira dhe per kete arsye duhet bere patjeter diçka per te forcuar skuadren ne menyre qe ajo te luftoje fort per arritjen e objektivit, qendrimin ne kategorine e pare.
www.shkodrasport.com