Enea Mihaj nuk ishte i grumbulluar në listën e Kombëtares për ndeshjet kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Qendërmbrojtësi i kuqezinjve ka bërë një postim në rrjetet sociale duke treguar se pse nuk është grumbulluar për këto dy takime.

Ai ka zbuluar se ka pësuar një dëmtim të vogël, megjithatë ka besim te aftësitë e djemve për këto dy takime. Në postimin e bërë në Instagramin e vet, Mihaj shkruante:

“Fatkeqësisht, për shkak të një dëmtimi të vogël në ditët e fundit, nuk do të jem pjesë e ekipit kombëtar për ndeshjet e ardhshme.

Kjo më dhemb mua, por e di që djemtë do të japin gjithçka për të arritur objektivin për të qenë në EURO 2024. Paçi fat djem!”