Vllaznia nuk ia ka dale te kthehet me pike nga kryeqyteti ne perballjen me Partizanin, luajtur pasditen e sotme ne “Arena e Demave”. Te kuqte kane fituar me rezultatin 2-0, ne ndeshjen e vlefshme per javen e 6-te te kampionatit.

Pjesa e pare e ndeshjes eshte shoqeruar me nje rivalitet ne mes dy ekipeve dhe rastet ne fakt nuk kane qene te shumta. Si rrjedhoje ky 45 minutesh eshte mbyllur ne shifrat e barabarta 0-0.

Krejt ndryshe do te ishte pjesa e dyte. Ne minuten e 55-te Sulo kercen me koke brenda zones shkodrane dhe e dergon topin ne rrjete, duke mposhtuar edhe portierin Jukaj me hedhjen e tij. U mendua se Vllaznia U19 do te reagonte, por ka qene e pafuqishme.

Ne minuten e 74-te nderkohe do te ishte njeri prej shkodraneve qe luajne per Partizani U19, pikerisht mesfushori dhe kapiteni i kesaj skuadre Ensar Tafili, ai qe ka shenuar edhe golin e dyte dhe te fundit te kesaj ndeshje. Pjese e te kuqve nderkohe eshte edhe shkodrani tjeter Nebi Qokthi.

Vllaznia U19 u perpoq te reagonte pas ketij goli por e pati te veshtire dhe si rrjedhoje u detyrua te pranonte ne kete menyre humbjen e dyte ne kampionat./SHKODRA-SPORT.COM/

PARTIZANI U19- VLLAZNIA U19 2-0

Golat: Sulo ’55, Tafili ’74

Partizani U19: Tahri, Bitallari, Gjuzi, Petritaj, Hidri, Bakalli, Shulku, Tafili, Sulo, Qokthi, Malaj.

VLLAZNIA U19: Jukaj, Brahimi, Hajdari, Rroku, Marashi, Kapllanaj, Gerbeti, Çelepija, Cungu, Dodaj, Halili. Trajner Vioresin Sinani: U aktivizuan edhe Zymeri, Hagrepi, Kubazi, Sylia.