Dhimbje koke për Max Allegrin në sprintin final të sezonit. Një dëmtim i rëndë ka detyruar Mattia De Sciglion të humbasë ndeshjet e fundit të këtij sezoni, por rreziku është më i madh .

Mbrojtësi i djathtë duhej të largohej nga fusha me barelë dhe në lot pas 30 minutash. Testet e para mjekësore konfirmuan atë që te Juventusi kishin më shumë.

Një dëmtim i ligamentit në gjurin e tij të djathtë ka bërë që Allegri të mendojë për ndeshjet e radhës pa shërbimet e italianit.

Me shumë gjasa De Sciglio do t’i nënshtrohet një operacioni në ditët në vijim, ndërsa qëndrimi jashtë fushe pritet të jetë i gjatë.