Barazim 1-1 ne mes Veleçikut dhe Egnatias ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive “Reshit Rusi” te Shkodres.

Nje barazim qe djeg shume per koplikasit te cilet me kete rezultat tashme e shohin veten te rrezikuar seriozisht per renien nga kategoria.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Besnik Duli e filloi mire ndeshjen duke kaluar ne avantazh qe ne minuten e 11-te me ane te mesfushorit Bega.

Por ne minuten e 28-te mbrojtesi Balaj do te shkaktonte autogol dhe per pasoje deri ne fund te takimit nuk do kishte ndonje gje tjeter me rendesi duke bere keshtu qe te dy ekipet te ndajne nga nje pike ne kete perballje.

GRUPI A:

DINAMO-BURRELI 2-0

Ortolani 53′ , Kolgega 73′ 

VELEÇIKU-EGNATIA 1-1

Bega 11′  / Bala 28′ (autogol)