Veleçiku ka mbyllur javen e trete te fazes pergatitore ne prag te startit te sezonit te ri, por skuadra nuk duket ende gati per pjesmarrjen ne kampionat.

Kjo sepse trajneri Besnik Duli ende nuk e ka perzgjedhur grupin e lojtareve qe do te perfaqesoje kete skuader ne sezonin 2023-2024. Kjo sepse jane disa lojtare te rinj te cilet jane ende ne prove dhe nuk e kane fituar besimin e stafit teknik.

Kuptohet qe baza e ekipit jane disa nga emrat e njohur te kesaj skuadre si Banushaj, Çokaj, portieri Lopçi, vellezerit Kaçaj, Rrustemajt, Rragami, Ivziku, Gurra por edhe i riu Smakaj te cilet jane perfshire ne listen paraprake te federimit te ketij ekipi.

Megjithate ky kontigjent nuk mjafton sepse Veleçiku ka ende nevoje per lojtare te tjere cilesore. Trajneri Duli ka disa dite qe edhe publikisht i ka kerkuar drejtuesve te klubit qe te nderhyjne ne merkato, por deri tani nuk ka ende asnje levizje.

Veleçiku te pakten deri ne janar pritet te mos kete pretendime, por me kalimin e javeve dhe forcimin e grupit, gjerat mund te ndryshojne rruges./SHKODRA-SPORT.COM/