Sion ka fituar ndeshjen kundër Tunit më rezultatin 2 me 1 dhe goli i mesfushorit 19-vjeçar, i cili përfaqëson ngjyrat e Zvicrës U-21. Ishte minuta e 82-të kur pas një pasimi të marr nga bashkëlojtari i tij, nuk e ka menduar dy herë dhe ka lëshuar “predhën” e tij, duke e çuar topin në trekëndëshin e portës.

Ndeshja dukej se do të përfundonte në barazim 1-1, pas golit të shënuar nga një tjetër lojtar me origjinë shqiptare Pajtim Kasami i cili aktivizohet për Sionin gjithashtu.

Sion ka fituar ndeshjen kundër Tunit më rezultatin 2 me 1 dhe goli i mesfushorit 19-vjeçar, i cili përfaqëson ngjyrat e Zvicrës U-21. Ishte minuta e 82-të kur pas një pasimi të marr nga bashkëlojtari i tij, nuk e ka menduar dy herë dhe ka lëshuar “predhën” e tij, duke e çuar topin në trekëndëshin e portës.

Ndeshja dukej se do të përfundonte në barazim 1-1, pas golit të shënuar nga një tjetër lojtar me origjinë shqiptare Pajtim Kasami i cili aktivizohet për Sionin gjithashtu.