Sot ka debutuar per here te pare me Vllaznine, por sulmuesja Fortesa Berisha ka lene menjehere gjurme. Ajo eshte shfaqur protagoniste ne sfiden e sotme ndaj Partizanit ku arriti te shenonte dy prej tre golave te fitores per ekipin shkodran.

Perpos kesaj, ka goditur edhe dy here te tjera shtyllat e portes se kuqe. Nje tregues ky padyshim tregon se presidenti Matija “ka bere bingo” me marrjen e kesaj lojtareje duke shpresuar shume per te zevendesuar ne menyren me te mire te mundshme Megi Doçin.

Vete Fortes ka ndeshjes se sotme qe u mbyll me shifrat 3-0, eshte shprehur ne kete menyre per gazeten “Shkodra Sport” duke deklaruar: “Dy gola qe ne ndeshjen e pare, besoj se eshte ajo qe secila futbolliste do te kishte enderruar. Keto gola ia dedikoj familjes time dhe ekipit te Malisheves ku jam formuar si sportiste dhe posaçerisht trajnerit Valmir Krasniqi qe eshte marre me mua.

A do ta zevendesoj si duhet Megi Doçin? Sigurisht qe do te jete e veshtire per ta zevendesuar Megin, por premtoj se do te jap 100 perqindshin tim ne çdo ndeshje ashtu si sot kur realizova dy gola, mund te kisha shenuar edhe te tjere por ndoshta fati nuk ishte me mua”.

Te plote prononcimin e futbollistes se Vllaznise Fortesa Berisha mund ta ndiqni ne kanalin zyrtar te gazetes “Shkodra Sport” ne youtube duke klikuar ne linkun e meposhtem: