Luiz Ejlli është një nga personazhet më të përfolur në vendin tonë. Këngëtari i njohur shqiptar është pjesë e Big Brother VIP Albania. Edhe në këtë reality shoë nuk mund të mungonte futbolli.

Pjesë e pandashme e çdo njeriu, shkodrani bën publikisht tifozllëk për Vllazninë. Ai e ka permendur shpesh gjate qendrimit ne shtepine e “Big Brother” se eshte tifoz i Vllaznise.

Së fundmi, ai ka kënduar një pjese te këngës se Vllaznise kampione duke cituar fjalet e saj dhe mos lënë pa përmendur rivalët e Tiranës dhe Partizanit,

“Si Tirona e Partizani, kësaj herë s’patën sukses. Prençi, Noka e Zmijani, mbrojtje të fortë si Mur Kinez, ohej. Vllazni, Vllazni, moj Vllaznia jonë”, dëgjohet Luizi duke kënduar Luizi.