Pas asaj te djeshmes te Arjon Kajoshit, diten e sotme ka ardhur nje tjeter fitore per boksieret e kombetares tone ne Kampionatin Boteror qe eshte duke u zhvilluar ne Tashkent te Uzbekistanit.

Kete rradhe behet fjale per boksierin vlonjat Arjol Zeneli. Ne ndeshjen e peshes -54 kg ai eshte ndeshur me afrimin A. Soufiane (Com) te cilin e ka vene ne veshtiresi me grushtat e tij dhe si rrjedhoje ne raundin e dyte e ka detyruar te terhiqet nga ndeshja.

Kjo padyshim qe eshte nje fitore shume e rendesishme per Zenelin i cili eshte kualifikuar per ne raundin tjeter te Boterorit dhe neser do te kete perballe nje boksier vendas te Uzbekistanit.

Ne kete menyre per kombetaren tone ka lajme te mira sepse ne gare jane serish tre boksiere te saj dhe pikerisht Arjol Zeneli, Ani Haxhillari dhe Arjon Kajoshi. Trajneret Gezim Zeneli dhe Lazarin Vila shpresojne shume qe ndonjeri prej tyre t’i afrohet zones se medaljeve.

Megjithate kete do ta vendosin ndeshjet e ardhshme, por gjithsesi paraqitja e deritanishme e tyre eshte e mire dhe kjo te ben me shpresa qe edhe vijemesia do te jete e tille per ta./SHKODRA-SPORT.COM/